Korean Stars

Koreli Starlar Hakkında Herşey
 
AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  TakvimTakvim  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 SoyBean Paste

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ßig ßang ~ G Dragon

avatar


MesajKonu: SoyBean Paste    Cuma Mart 11, 2011 3:54 pm

SoyBean Paste

[Linkleri sadece adminler görebilir.]


Jang Köyü adını söyler gibi, Jeungpyeong onun fermente soya ürünlerinin tadı ile tanınır. Jeungpyeong bereketli topraklarda yetiştirilen soya fasulyesi üretilen Jeungpyeong's soya salçası bir yemek için idealdir.

Hemen hemen tüm Korece gıda soya sosu, soya salçası, ya da acı biber salçası ile terbiyeli olduğundan, bu sosların tat Kore mutfağının tadı belirler. Kore, ancak soya salçası kullanmaya başladı Wiji Çin'in Dongijeon yazıyor, "Goguryeo iyi soya sosları yapmak." Bu açıdan tam olarak bilinmemektedir, Kore ne biz daha waterier olan soya salçası bir tür yemek için kullanılan varsayılmıştır Üç of Empires Yaş önce bugün ve Üç of Empires Yaş sırasında soya salçası ayrı soya sosu için teknoloji geliştirdi. Çin konuştuk ne Goguryeo'nun mayalanmış şarap ve soslar oldu.

erken ve orta Joseon Hanedanlığı kaynaklı metinleri açıkça ne kadar iyi soya ürünleri yapmak ve bu soya ürünleri Koreli bir diyet ne kadar önemli bize ispat açıklar. Bir kitap aşağıdaki ile başlıyor: "Soya sosu tüm gıda temelidir. bir ev iyi soya sosu yoksa, iyi sebze ve et bile iyi yemek yapmazdım. kırsal bir kişi et alamıyor bile o iyi soya sosları varsa, o iyi çeşniler olur. Ne yapması gereken tüm besinleri geliştirmek. Yeterince uzun fermente iyi soya sosları yapmaktır "Kore iyi soya sosları yapmak için çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Birçok aile hala soya ürünleri kitle bugün fabrikalarda üretilmektedir rağmen, iyi soya sosları yaparak kendi gelenek başarılı.

Modern tip tuzlu suda tutulurken geleneksel soya salçası soya sosu ayrılır. aynı zamanda modern bir ile geleneksel soya salçası karışık bir türü vardır. Ayrıca, soya macunlar farklı türlerde her sezon üretilmektedir.

Geleneksel soya salçası, Kasım veya Aralık, 2-3 gün boyunca kurutulur yapılır ve sıcak yerlerde saman yatak devam etti. 30-40 gün sonra, bloklar, bir kavanoza koyun güneş altında kurutulmuş parçaları, bölünür ve sol açık tuzlu suya batırılmış bir günde yaklaşık unstirred. Bu soya bir kısmı su dört bölümden ve tuz 0,8 parçası ile karışık olacaktır. sos üst kısmında yabancı maddeleri ve kokuları gidermek için kömür, ızgara kurutulmuş kırmızı biber, ızgara tarihleri ısıtmalı gidin. 20-30 gün sonra, soya blok tuzlu sudan dışarı çıkardı ve karışık bir kavanoza tuz ve soya sosu ile. Kavanoz, ama güneş ışığına maruz kalmak zorunda yağmurdan korunmalıdır. Soya blok fermente soya salçası olmak.

Modern yöntem soya salçası ile birlikte soya sosu yapmaz. soya blok aynı tür geleneksel şekilde, ama daha küçük boyutlarda yapılır. Onlar kuru ve tuzlu suyun sadece birazcık kavanoza koyun. Kavanoz yaklaşık bir ay bakir bırakılır. Soya salçası her katmanında tuz ile başka bir kavanoza aktarılır ve güneş altında fermente edilecek net ile kaplanmıştır.

onlar soya sosu onların tadı ve besin kaybetmek olarak soya sosunda kalan soya bloklar iyi soya salçası yapmazlar çünkü karışık tip kullanılır. soya blokların Kaba adet tuzlu su ile karıştırılır ve fermente. Sonra, onlar soya sosu dan kalan soya blokları ile karıştırılır.

soya yapıştırın protein çeşitli kokular verdiği çünkü Soya yapıştırmak balık kokusu kaldırabilirsiniz. Bu nedenle, balık ve bazı kümes hayvanları yemekleri soya salçası eklemek için iyidir.

English
As the name of Jang Village tells us, Jeungpyeong is known for the taste of its fermented soybean products. Made with the soybeans grown in the fertile soils of Jeungpyeong, Jeungpyeong’s soybean paste is great for any dish.

As almost all Korean food is seasoned with soy sauce, soybean paste, or hot pepper paste, the taste of these sauces determine the taste of Korean cuisine. It is unknown exactly when Korea began to use soybean paste, but China’s Dongijeon of Wiji writes, “Goguryeo make good soybean sauces.” In this respect, it is assumed that Korea used to eat a kind of soybean paste that is waterier than what we have today before the Age of Three Empires, and developed the technology to separate soy sauce from soybean paste during the Age of Three Empires. What China talked about was Goguryeo’s fermented wine and sauces.

Related texts from the early and mid Joseon Dynasty clearly describe how to make good soybean products and prove to us how important these soybean products were in a Korean diet. A book starts with the following: “Soybean sauce is the basis of all food. If a household does not have good soybean sauce, it would not make good food even with good vegetables and meat. Even if a person in the countryside cannot obtain meat, he would make good condiments if he has good soybean sauces. What he must do is to make good soybean sauces that are fermented long enough to develop all the nutrients.” Korea developed various methods to make good soybean sauces. Many families still succeed their tradition of making good soybean sauces, even though soybean products are mass-produced in factories today.

The traditional soybean paste is separated from soy sauce while the modern type is kept in salty water. There also is a type that mixes the traditional soybean paste with the modern one. Also, different types of soybean pastes are produced each season.

The traditional soybean paste is made in November or December, dried for 2-3 days, and kept on straw beds in warm places. After 30-40 days, the blocks are broken into pieces, dried under the sunlight, put into a jar, and dipped in clear salty water that is left unstirred for about a day. A part of this soybean shall be mixed with four parts of water and 0.8 part of salt. On top of the sauce go heated charcoal, grilled dried red peppers and grilled dates to remove impurities and odors. After 20-30 days, the soybean block is pulled out of the salty water and mixed with salt and soy sauce in a jar. The jar has to be exposed to the sunlight, but must be protected from the rain. The soybean block ferments to become soybean paste.

The modern method does not make soy sauce together with soybean paste. The same kind of soybean block is made in the traditional way but in smaller sizes. They are dried and put into jars with only a little bit of salty water. The jar is left untouched for about a month. The soybean paste is transferred to another jar with salt in every layer and covered with a net to be fermented under the sunlight.

The mixed type is used because the residual soybean blocks in the soy sauce do not make good soybean paste as they lose their taste and nutrients to the soy sauce. Rough pieces of soybean blocks are mixed with salty water and fermented. Then, they are mixed with the residual soybean blocks from the soy sauce.

Soybean paste can remove fishy smell because the protein in soybean paste attaches to various odors. Therefore, it is good to add soybean paste to fish and certain poultry dishes.


[Linkleri sadece adminler görebilir.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
SoyBean Paste
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Korean Stars :: Kore Hakkında/Korea About :: Kore Yemekleri-
Buraya geçin: