Korean Stars
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korean Stars

Koreli Starlar Hakkında Herşey

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Choi Si Won Röpörtajı

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Choi Si Won Röpörtajı Empty
MesajKonu: Choi Si Won Röpörtajı   Choi Si Won Röpörtajı EmptySalı Eyl. 21, 2010 9:51 am

Bir Japon Dergisinin Choi SiWon Röportajı

English

Q :Kissing scenes in Oh My Lady was hot topic ..SW : Opening scene in Episode 1, I had to kiss (actress' name) and I was nervous because I had met her first time. But being a man, I could not show my anxiety.(laughed) Luckily there were fans present and I proved that I had no 'other' intentions towards her. Then that scene of kissing Chaerim noona in front of the refrigerator. Because I got to know her quite well, so I was not nervous..keke..it was work..(laughed)

Q : Have you thought of starting a family ?SW: Have not considered when (at what age) should I marry. Nothing to do with age. When I have the confidence to be a good father, good husband, good son-in law, good son..then I would marry.

Q : In drama, you bared upper body?SW: In the script..'chocolate abs' was listed. So I had to exercise. Once filming started, there was no time to do it. Therefore the scenes of my 'abs' were shot beforehand, in early stage. Where I stripped off my shirt in 5th episode, I sacrificed sleep to exercise. In 2 weeks I lost 8 to 9 kilos. But losing weight too fast, I also gained back immediately.

Q : Shooting drama and SJ activities, very busy ?SW: Straight filming for 48 days without a day of rest. Towards the end of drama, I was also working on the album, dance practise, album recording, MV and cover shoot of album. Slept for only one hour and then had to rehearse dancing. Two nights of MV making without sleep (laughed). At the same time, I had to prepare for the stage performances in the drama. And I contracted throat inflammation, but no time to go to hospital. After the drama ended, only then did I undergo surgery.

Q : Does Siwon the idol and 'Min woo' differ a lot?SW: If my having a lover (girlfriend) is exposed by the media, I think I will reveal. Because I have the confidence to say "No need to hide my love". I do not have to hide it because my fans understand me.

Q : Because you are not concerned about fans' reactions ?SW: I am not sure about fans of SJ, my own fans will understand me. Because they are all honest people. (laughed) In SJ, only my fans and Shindong's fans..at airport or during activities, even our hyung managers do not block us. The fans do not surge (rush) towards us. It's like some obstacle..they will keep a distance.

Q :Your impressions of Japanese fans ?SW: Personally I pay a lot of attention to Japanese culture. Because I grew up reading manga and watching dramas. Japanese fans tend to hide their emotions, will not express unconditionally. In the beginning, I thought, "Not interested in me?" However, those stuff that even SJ members do not know about, the fans can remember long forgotten issues. Amazing. They like me for being so courteous. Touching on this topic, I heard there are not many Christians in Japan. Given a chance, I'd like to organise a Christian activity in Japan. During SJ's Japanese concert, hyung manager even took me to a church.

Q : Your feelings on working with Chaerim?SW: Chaerim noona is really the greatest actress. Always compensating for my incompetence. Truly fortunate.

Q : How did you get along with child actress Yubin who played Ye-eun ?SW: Even just sitting still, she's so adorable. And I like children (laughed) This time round in filming, what I gained the most was to understand the feelings of parents. As such, I wished to do something for Ye-eun. On Children's Day..that day I gave Yu-bin a school bag and sunglasses as gifts.

Q : Ideal girl ?SW : I like a girl whose pretty looks are 'clear'. With ability to see probable crystal clear visions of other people, to see ahead and be understanding. To know how to compromise and also be good to parents. To make my parents happy is my biggest joy in life. Because there are my parents..then there is me. My father is my good role model.

Q : What was atmosphere during filming :SW : I was thinking, "Will I be able to work with this kind of crew and director again ? Laughing at start and laughing at end of work. I was the youngest, acted 'aegyo' (cute) and made the atmosphere lively. Although the anxious tight schedules made us all tired, I made a funny face, cracked a joke to make everyone happy. In actual fact, I am not this type of person (laughed)

Q : As an actor, what roles would you like to challenge ?SW: Not a policeman, prosecutor or a student..these are stereotyped roles. Would like those traumatic roles and such works.

Q : Any Siwon's opinions or ideas in the acting?SW : In the drama..that scene, after deciding to abandon Ye-un, Min Woo returned to his room and was heavily troubled. I asked myself, "How to express (convey) Min Woo's inner turmoil so that viewers could understand him ? I thought of using Ye-un's doll to help out.However, Min Woo's personality was such that he could not possibly place Ye-eun's doll, clothes and school bag in his room. And then there was this taped recording of Ye-eun's performance in the kindagarten. Used this to convey Min Woo's troubled mind.

Q : First lead role..lots of attention, any pressure ?SW: Pressure..huge pressure. It was extreme important period of time for SJ..and I was only one to return to drama acting, tremendous pressure for me. Luckily netizens, viewers and the press media came to watch..it was fortunate.

Türkçe

Q:Oh My Lady'dedki öpüşme sahneleri çok konuşuldu. SW:Birinci bölümün açılış sahnesinde,konuk oyuncuyla öpüşmek zorundaydım ve gergindim.Çünkü onu yeni tanımıştım.Ama bir erkek olmam,endişemi gizleyebilir.(Gülüyor.)Neyseki fanlar oradaydı ve ben ona karşı 'başka' niyetlerim olmadığını kanıtladım.Sonra Chaerim noona ile buzdolabı önündeki öpüşme sahnesi.Onu çok iyi tanıdığım için gergin değildim....Keke..Bu benim işim...(Gülüyor.)

Q:Bir aile kurma fikrin var mı? SW:Hangi yaşta evlenmem gerektiği sayılmaz mı? Yaşla hiçbir alakası yok.Ne zaman iyi bir baba,iyi bir koca,iyi bir evlat,... olma konusunda kendime güvenirsem, o zaman evlenirim.( Makul )

Q:Dizide,vücudunun üst kısmının çıplak olduğu sahneler vardı. SW:Senaryoda...'çikolata abs' yer aldı. ( abs'yi çeviremedim )Bu yüzden egzersiz yapmak zorundaydım.Film başladığında bunu yapmak için hiç vaktim olmuyordu.Bu nedenle benim abs sahneleri daha erken çekildi.Beşinci bölümde gömleğimi çıkardığım sahnede,egzersiz için uykumdan fedakarlık ettim.İki hafta içinde 8-9 kilo verdim.Ama çok hızlı kilo kaybettiğim için,kaybettiğim kiloları geri aldım.

Q:Dizi çekimleri ve SJ faaliyetleri yüzünden çok meşgulsün. SW:Dizi çekimleri tatil olmaksızın tam 48 gün sürdü.Filmin sonlarına doğru,ben de albüm,dans pratiği,albüm kayıtları,MV ve albümün cover çekimleri üzerinde çalıştım.Sadece bir saat uyudum ve sonra dans provası yaptım.İki gece hiç uyumadan MV yaptım.(Gülüyor.) ( Mesleğini sevmek bu olsa gerek,bu durumda ben olsam ağlardım. ) Aynı zamanda dizi sahneleri için hazırlanmak zorundaydım.Ve boğazım iltihaplandı,ama hastaneye gitmedim.Ancak dizi bittiikten sonra ameliyat olabildim.( Şoke oldum,ameliyat mı oldu yoksa bunun başka bir çevirisi mi var,emin değilim )

Q:SiWon ve 'Min Woo' arasında fark var mı? SW:Eğer sevgilim(kız arkadaşım) medyaya yakalanırsa,sanırım,ben açıklama yaparım.Çünkü ben 'Aşkımı gizlemeye gerek yok.' demek zorundayım.Bunu gizlemek sorunda değilim çünkü fanlarım beni anlar.

Q:Çünkü hayranlarının tepkilerinden endişelenmiyorsun? SW:SJ fanlarından emin değilim,bence fanlar beni anlayacaktır.Çünkü hepsi dürüst insanlar.(Gülüyor.) ( Yağlamaya başladı,sevgilisi mi var ne? ) SJ'da sadece benim ve Shindong'un fanları...havaalanı ya da faaliyetler sırasında,menajerlerimiz bile bizi engellemez.Hayranlarımız biza doğru aceleyle koşmaz.Bir engel varmış gibi...Biraz mesafelidirler. ( Ha ha,sen beni gör.Ben orda olayım bak bakalım,koşuyor muyum koşmuyor muyum )

Q:Japon hayranlarınız hakkındaki izlenimlerin? SW:Şahsen ben,Japon kültürüyle ilgili bir sürü şey biliyorum.Çünkü manga okuyarak ve Japon dizileri izleyerek büyüdüm.Japon fanlar duygularını gizleme eğiliminde,kesinlikle açık olmayacaklar.Başlangıçta 'Benimle ilgilenmiyorlar.' diye düşündüm.Ancak,SJ üyelerinin bile bilmediği bazı şeyleri,fanlar hatırlayabiliyor.Hayret verici.Çok nazik olmaları yönünden bana benziyorlar.( ) Bu konuya değinmişken,Japonya'da çok fazla Hristiyan olmadığını duydum.( Yine başlıyoruz ) Bir şans verilirse,Japonya'da bir Hristiyanlık etkinliği düzenlemek istiyorum.SJ'ın Japonya konseri sırasında,menajer hyung bile beni bir kiliseye götürdü.

Q:Chaerim ile çalışma hakkındaki duyguların? SW:Chaerim noona gerçekten çok büyük bir oyuncu.Benim yetersizliğimi hep telafi etti.Gerçekten şanslıydım.

Q:Ye-eun rolündeki çocuk oyuncu Yubin ile nasıl geçindin? SW:O hareketsiz oturduğu zamanlarda bile,çok güzel.Ve ben çocukları severim(Gülüyor.)Bu kez film çekerken,ebeveynlerin kazandığı duyguları anlamış oldum.Bu nedenle Ye-eun için bir şeyler yapmak istedim.Çocuklar Gününde...O gün ben Yubin'e bir okul çantası ve güneş gözlüğü hediye ettim.

Q:İdeal kız? SW:Hoş görünen 'temiz' kızlardan hoşlanırım.Yeteneği ile,diğer insanların kristal netliğindeki vizyonlarını gören,anlayışlı ve ileri görüşlü.Nasıl uzlaşılacağını bilen ve ebeveynlere karşı iyi olan.Ebeveynlerimi mutlu etmek benim hayattaki en büyük sevincim.Çünkü onlar benim ebeveynlerim...Bu nedenle burdayım.Babam benim için iyi bir rol model. ( Ben,ben! Tam da benim özelliklerimi saydın SiWon shi )

Q:Film sırasında atmosfer nasıldı? SW:' Çalışanlar ve yönetmen ile bu tür bir şeyde tekrar alışacak mıyım?' diye düşünüyordum.İşe gülerek başlıyorduk,işi gülerek bitiriyorduk.En genç bendim,sevimli rol yaptım ve bu da atmosferi canlı tuttu.Sıkı ve endişeli programların bizi yormasına rağmen,herkesi mutlu etmek için komik bir yüz şekli yaptım ve espriler patlattım.Aslında bu çeşit bir kişi değilim.( Gülüyor.)

Q:Bir aktör olarak,nasıl roller canlandırmak istiyorsun? SW:Bir polis,savcı ya da öğrenci değil...Bunlar basmakalıp roller.Travmatik roller isterim.(Tam çeviremedim ya)

Q:SiWon'un oyunculuk hakkında görüşleri ya da fikirleri var mı? SW:Dizide...Min Woo'nun Ye-eun'u terk etmeye karak verdikten sonra odasına dönüp oldukça rahatsız olduğu sahnede,kendime 'Min Woo'nun iç karışıklığını seyirsilere nasıl hissettirebilirim?' diye sordum.Yardımcı olmak için Ye-eun'un oyuncak bebeğini kullanarak düşündüm.Ancak,Min Woo'nun kişiliği muhtemelen, odasında Ye-eun'un bebeğinin,okul çantasının ve giyisilerinin bulunmasına izin vermezdi.Ve sonra,Ye-eun'un kreşteki oyunlarını içeren video kaydı oradaydı.Bu Min Woo'nun karışık duygularını ifade etmek için kullanıldı.

Q:İlk baş rol...Çok fazla ilgi vardı,herhangi bir baskı hissettin mi? SW:Baskı...Fazla baskı.Bu SJ için çok fazla önemli bir zamandı.Sadece dizi oyunculuğuna yönelmek benim için büyük bir baskıydı.Neyse ki internet kullanıcıları,izleyiciler ve medya izlemek için geldi.Şanslıydı.

https://korea-stars.yetkin-forum.com

Choi Si Won Röpörtajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SiWon / Choi Si Won (최시원)
» Choi SuJong
» F.T.ISLAND-Choi Min Hwan
» Shinee-Choi Minho
» Snsd-Choi Soo Young